Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi goście próbują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w karcie są również nie tak znane włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i dania z różnych części Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Posiłek koniecznie musi zawierać też aperitiff. Kieliszek białego wina to we Włoszech standard. Krakow Restaurant Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film