W dzisiejszych czasach kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/pediatria

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, właśnie dlatego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, lecz w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje sporo radości, jednakowoż również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki medyczne. Lekarze troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż też o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.