Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Niemniej jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod terapii, które wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

leczenie uzależnienia alkoholowego

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół zawodowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, wypada asystować w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Nieraz jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zainicjować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma należytego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.