Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród wielu możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. jedzenie w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film